بريده جرايدآرشيو خبر
بريده جرايد آرشيو خبر آرشيو عكس سايتهاي مرتبط درباره ما تماس با ما
كاربر :  
رمز :  
  
سايت وزارت نيرو
آلبوم تصاوير وزارت نيرو

دبيرخانه مديريت بحران در صنعت برق ايجاد مي‌شود
دفعات بازديد خبر : 38
دبيرخانه مديريت بحران در صنعت برق به منظور ايجاد متولي واحد در اين صنعت به زودي تشكيل مي‌شود.
به گزارش سايت خبري شركت توانير، دكتر اميرحسين خلوتي مدير طرح مديريت بحران با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر هريك از استان‌هاي كشور در زمينه مديريت بحران صنعت برق اقدامات و فعاليت‌هاي جداگانه‌اي انجام مي‌دهند در حاليكه يك نهاد هماهنگ‌كننده براي جهت‌دار كردن اين كار نياز است.
وي تصور تشكيل مديريت بحران در مقطع زماني پس از وقوع حادثه را نادرست دانست و گفت: مديريت بحران به طور جامع تر يعني مديريت ريسك و خطرپذيري كه شامل مراحل پيشگيري، مقابله و بازسازي است.
وي با بيان اينكه در مرحله پيشگيري نقاط آسيب‌پذير مطالعه و براي مقابله با آن ساختار مديريت بحران تدوين مي‌شود، افزود: در مرحله مقابله با توجه به فرايند مديريتي سعي مي‌شود تا نقاط آسيب‌ديده به شكل اوليه باز گردد و در نهايت نيز بازسازي مي‌شود.
دكتر خلوتي تصريح كرد: در ميان قاره‌هاي جهان، قاره آسيا از نظر آمار وقوع حوادث طبيعي رتبه بالايي دارد و در اين قاره نيز احتمال وقوع پديده هاي طبيعي در ايران و بسياري از كشورها بيشتر است. به طوريكه در كشور ما به طور متوسط هر 10 سال يك بار زلزله رخ داده و يا احتمال سيل در ناحيه شمال و شمال شرق و جنوب شرق بسيار زياد است.
وي گفت: اين پديده‌هاي طبيعي بر روي تاسيسات، شبكه، سازه‌ها و شريان‌هاي حياتي اثرات ‌مخربي برجاي مي‌گذارند.
وي با تاكيد بر اينكه وجود برق در ساعات اوليه وقوع زلزله يكي از فاكتورهاي ‌مهم ‌براي ‌امدادرسا‌ني است افزود: بسياري از منابع سنگين، مخابراتي و مراكز درماني نيز با برق كار مي‌كنند. بنابراين نه تنها كشور در درجه بالايي از آسيب پذيري قرار دارد بلكه شبكه برق كشور نيز با وقوع حوادث طبيعي آسيب خواهد ديد.
دكترخلوتي با بيان اينكه بحث مديريت بحران در تهران نسبت به ساير استان‌ها يك گام جلوتر است تصريح كرد: حدود 4 سال پيش مطالعات گسترده‌اي درمورد تاثير زمين لرزه در صنعت برق استان تهران شروع شد كه با كاربردي كردن تجربيات ساير كشورها نتايج خوبي به دست آمد.
وي درمورد اقدامات مديريت بحران در ساير استان‌هاي كشور اظهار داشت: با شناسايي حوادث مترقبه استان‌ها و اولويت‌بندي هر كدام از آن‌ها با توجه به آمار وقـوع پديده‌هاي طبيعي به تمام شركت‌هاي برق آمادگي لازم داده شده و ساختار مديريت بحران نيز در استان‌ها تدوين شده است.
دكتر خلوتي با بيان اينكه استاندارد مشخصي براي مديريت بحران در جهان وجود ندارد گفت: در حال حاضر يك سيستم فرماندهي ICS وجود دارد كه براساس‌آن‌ تمام ساختارهاي مديريت بحران تدوين و طراحي مي شود، اما از آنجايي كه ساختار سازماني اداري هر كشور متفاوت است بنابراين استفاده از مديريت بحران ساير كشورها در ايران غيرممكن است.
وي تصريح كرد: با اين وجود با استفاده ازتجربيات ساير كشورها مولفه‌هاي مديريت بحران در صنعت برق در كشور تدوين شده تا با ساختار اداري موجود تطبيق داشته باشد.

زمان درج خبر :   28 آبان 1384 / 9:43
 خبرنگار          :  گروه خبر
 زمان تاييد خبر:   28 آبان 1384 / 9:49
 دبير خبر         :   فاطمه پورآدمپيش نمايش چاپ بازگشت
مناقصه مزايده رسانه كيمياي شرق